Како да го користам пакувањето од филмската ролна?

Краток опис:

Главно има 5 типа торби, рамна торба, торба за стоење, странична торба, торба со рамно дно и филмска ролна. 4 од нив се одделни вреќи, само последниот филмски ролна е во цела ролна. Овој тип на торба е погоден за полнење машина, што заштедува многу време и трошоци за трошоците за работна сила. Еве ви покаже Како да го користите моето пакување со филмска ролна?


Детали за производот

Ознаки на производот

Прилагодена ролна од пластичен филм

Кесите за пакување обично вклучуваат готови кеси за пакување и полу-готови кеси за пакување. Готовите кеси за пакување генерално се однесуваат на кеси за пакување кои се формирани и можат директно да се додадат во производот, како што се рамни кеси, стоечки кеси, странични кеси за гуски и кеси со рамно дно, Запечатени кеси назад, итн., И полу-готови вреќи за пакување се однесуваат на ролни од филм, кои се ролна од композитен пластичен филм или филм од хартија.

Под нормални околности, ако имате машина за пакување, можете директно да го купите филмскиот ролат, а потоа со машината за пакување да ја стартувате филмската ролна за да го спакувате производот. На овој начин, пред сè, цената на филмската ролна е помала од онаа на готовата торба, и второ, можете да заштедите работна сила за пакување, трето, може да ја подобри ефикасноста на пакувањето. Употребата на амбалажа од филм-ролна е добар избор за автоматско производство на проток.

pet food bag,pet snack bag,dog food bag,dog snack bag
film roll from Beyin packing

Постојат два вида машини за пакување кои користат материјали за ролна од филмови. Едната е да ја свиткаме филмската ролна лево и десно за да го спакуваме производот, а потоа да го пресечеме и загрееме загревајќи го пакетот однапред и од крајот, а другото е Како форма на капакот на чашата за да го покриете филмот директно на горниот дел од шишето, а потоа исечете и запечатете го топлината. Разликата помеѓу овие два производи е што првиот е да се исече и загрее заптивањето на ролната по преклопувањето, додека вториот е директно да се покрие филмот до врвот на чашата и директно да се исечи и загрее заптивката. 

film roll packing maching
film roll packing machine

И на печатењето филмски ролни, покрај дизајнот на клиентот, има и црни курсори на филмскиот рол, така што машината за пакување може да ја идентификува почетната точка и крајната точка на секое парче филм за пакување што ви треба за пакување.

film roll from Beyin packing

На процес на производствона филмската ролна е исто така релативно едноставна во споредба со готовата торба. Неговиот процес на производство вклучува само печатење и ламинирање, не вклучува сечење и преклопување. Прво, користете ги 9-те бои со голема брзина за печатење на уметничките дела на клиентите на надворешниот филм, а потоа ламинирајте го печатениот надворешен филм и внатрешниот филм со храна што може директно да контактира со производот со лепак преку машина за ламинирање, и последно е солидна соба за да се елиминира мирисот и да се зацврсти лепилото за да се направи филмот да се стркала доволно силен.

Општо, должината на филмската ролна е 6000 метри. Можете да пресметате колку готови производи може да направи филмска ролна според должината на вашиот производ.

Спецификација на ролна од пластичен филм

Предмет Нарачана ролна од пластичен филм печатена
Големина прилагодено
Материјал Мет или сјајна површина со обложена фолија или прилагодена
Дебелина 80-150 микрони / страна или прилагодено
Карактеристика Ролна филм
Ракување со површината Гравурално печатење
ОЕМ Да
MOQ 200 кг

 

Услови за испорака

Различни услови за испорака се достапни врз основа на препораките на клиентите.

Нормално, ако товарите се под 100 кг, предложете брод со експрес како DHL, FedEx, TNT, итн., Помеѓу 100 кг-500 кг, сугерирајте брод по воздух, над 500 кг, сугерира брод по море.

Пакет

Главно ги спакуваме торбите со вообичаени картони за извоз на хартија, а потоа ги обложуваме со филм за завиткување за да има доказ за влага.

Примерна соба


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја