Si të përdor paketimin tim të rrotullës së filmit?

Përshkrim i shkurtër:

Ekzistojnë kryesisht 5 lloje çantash, çantë e sheshtë, çantë ngritëse, çantë anësore me gusetë, çantë me fund të sheshtë dhe rrotull filmi. 4 prej tyre janë çanta të ndara, vetëm një film i fundit është në një listë të plotë. Kjo lloj çantë është e përshtatshme për mbushjen e makinës, e cila kursen shumë kohë dhe kosto të kostos së punës. Këtu ju tregoj Si të përdorni paketimin e rrotullës së filmit tim?


Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

Rrotull filmi plastik i personalizuar

Qeset e paketimit zakonisht përfshijnë qese paketimi të përfunduara dhe çanta paketimi gjysëm të gatshme. Çantat e paketimit të përfunduara zakonisht i referohen qeseve të paketimit që janë formuar dhe mund të shtohen direkt në produkt, të tilla si çanta të sheshta, çanta ngritëse, çanta anësore me gusetë dhe çanta me fund të sheshtë, çanta të mbyllura mbrapa, etj., Dhe gjysëm të gatshme qeset e paketimit i referohen rrotullave të filmave, të cilat janë një listë e filmit plastik të përbërë ose film letre.

Në rrethana normale, nëse keni një makinë paketimi, mund të blini direkt rrotullën e filmit dhe më pas të përdorni makinerinë e paketimit për të drejtuar rrotullën e filmit për të paketuar produktin. Në këtë mënyrë, para së gjithash, kostoja e rrotullës së filmit është më e ulët se ajo e çantës së përfunduar, dhe së dyti, ju mund të kurseni koston e punës së paketimit, së treti, mund të përmirësojë efikasitetin e paketimit. Përdorimi i paketimit të rrotullës së filmit është një zgjedhje e mirë për prodhimin automatik të rrjedhës.

pet food bag,pet snack bag,dog food bag,dog snack bag
film roll from Beyin packing

Ekzistojnë dy lloje të makinerive të paketimit që përdorin materiale filmike. Njëra është të palosni rrotullën e filmit majtas dhe djathtas për të paketuar produktin, dhe pastaj të prisni dhe të ngrohni vulosni paketën përpara dhe në fund, dhe tjetra është Si një formë e kapakut të filxhanit për të mbuluar filmin direkt në pjesën e sipërme të shishes dhe pastaj prerë dhe vulën e nxehtësisë. Dallimi midis këtyre dy produkteve është se i pari është prerja dhe mbyllja e nxehtësisë e rrotullës pas palosjes, ndërsa e dyta është që të mbulohet drejtpërdrejt filmi në majën e kupës dhe të pritet dhe nxehet vulosja direkt. 

film roll packing maching
film roll packing machine

Dhe në shtypjen e rrotullës së filmit, përveç modelit të klientit, ka edhe kursorë të zinj në rrotullën e filmit, në mënyrë që makineria e paketimit të mund të identifikojë pikënisjen dhe pikën e mbarimit të secilës pjesë të filmit të paketimit që ju nevojitet për paketim.

film roll from Beyin packing

procesi i prodhimite rrotullës së filmit është gjithashtu relativisht e thjeshtë në krahasim me çantën e përfunduar, Procesi i tij i prodhimit përfshin vetëm shtypjen dhe petëzimin, duke mos përfshirë prerjen dhe palosjen. Së pari, përdorni 9 ngjyra të shtypura me shpejtësi të lartë të shtypura vepra arti të klientit në filmin e jashtëm, dhe pastaj laminoni filmin e shtypur të jashtëm dhe filmin e brendshëm të ushqimit, i cili mund të kontaktojë drejtpërdrejt me produktin me ngjitës përmes makinës petëzuese, Dhe e fundit është megjithëse dhomë soliding për të eleminuar erën dhe ngjitësin e fortë për ta bërë filmin të rrokulliset mjaft i fortë.

Në përgjithësi, gjatësia e një rrotull filmi është 6000m. Ju mund të llogaritni se sa produkte të gatshme mund të bëjë një rrotull filmi sipas gjatësisë së produktit tuaj.

Specifikimi i rrotullës së filmit plastik

Artikulli Rrotull filmi plastik i shtypur me porosi
Madhësia i personalizuar
Materiali Sipërfaqe mat ose me shkëlqim me petë të rreshtuar ose të personalizuar
Trashësia 80-150 mikronë / anë ose të personalizuara
Karakteristikë Roll film
Trajtimi i sipërfaqes Shtypje gravure
OEM po
MOQ 200 kg

 

Kushtet e transportit

Kushte të ndryshme transporti janë në dispozicion bazuar në referencën e klientit.

Normalisht, nëse ngarkesat nën 100 kg, sugjeroni anije me ekspres si DHL, FedEx, TNT, etj, midis 100 kg-500 kg, sugjeroni anije nga ajri, mbi 500 kg, sugjeroni anije nga deti.

Paketa

Kryesisht ne paketojmë çantat me kartona të zakonshëm prej letre eksporti, dhe pastaj të veshura me Film mbështjellës për provë ndaj lagështirës.

Dhoma e Shembullit


  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni